W dniu 10.09.2018 klasy I-III przystąpiły do  konkursu dla szkół  podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, który inspiruje dzieci do codziennego czytania. Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Organizatorem konkursu jest Sieć Biedronka.

Dzieci rozpoczęły konkurs od wspólnego czytania . Wychowawcy  klas pierwszych prowadzą w szkole wspólne czytanie  książki :,, Gangu Słodziaków” . Uczniowie kl. I-III  czytają  po 10 minut codziennie w domu , co rodzice potwierdzają  podpisem w albumie, gdzie w nagrodę wklejane są naklejki ze słodziakami.

Uczniowie kl.I-III wzięli  udział  29 września w  Ogólnopolskim  Dniu Głośnego Czytania , co odzwierciedlają  zdjęcia z tego szkolnego wydarzenia. Wzięli  też udział w konkursie ,,Wesołe przygody Gangu Słodziaków” prezentując własne pomysły na dalsze  przygody  Gangu Słodziaków. Prace uczniów  były tworzone w zależności od poziomu: 
• Klasy:  Ia i kl.Ib  oraz  kl. II  rysowały, malowały  przygody słodziaków
• Klasa III   tworzyła  komiksy ( prace zbiorowe -rysunki z elementami tekstów)

Szkolne Przygody Gangu Słodziaków